Sport / Ostalo

sjajna donna

Vekić izjednačila uspjeh karijere, Osječanka u četvrtfinalu Australian Opena

Osječanka se nakon velike borbe plasirala u četvrtfinale Australian Opena

Donna Vekić nastavlja s odličnim igrama na startu teniske sezone. Nakon što je prošle sezone pokazala kako se vraća na staze uspjeha, sezona za Osječanku nije mogla bolje početi.

Kasno noćas tako je izborila četvrtfinale Australian Opena i tako izjednačila najbolji rezultat karijere. Još 2019. Donna je igrala u četvrtfinalu US Opena.

Donna je noćas pak slavila protiv mlade 17-godišnjakinje Linde Fruhvirtove sa 6-2, 1-6, 6-3 nakon dva sata i sedam minuta igre. Najkritičnije je za našu tenisačicu bilo u drugom setu kad je Čehinja iskoristila pad u njenoj igri. Nakon toga uzela je Donna dugu pauzu, sabrala se pronašla pobjednički put koji ju vodi na petu nositeljicu Arinu Sabalenko.

Ranije je Donna izjavila kako je ranije mislila kako može osvojiti Grand Slam naslov, a sad je po prvi put u karijeri zaista to i vjeruje.