Sport / Odbojka

Mursa "melje" sve pred sobom

Mursa

Uspješni su u 17.kolu odbojkaške Superlige bili igrači osječke Murse.

Iako su osigurali prvo mjesto uoči doigravanja Osječani su bili maksimalno angažirani u utakmici s Rijekom i slavili i 16. ovosezonsku pobjedu.
Mursa je Rijeku pobjedila s 3:1 u dvorani Gradski vrt i tako pobjegla pratiteljima na čak 11 bodova prenodnosti.
Osječki crveni nisu dobro ušli u utakmicu i Rijeka je to iskoristila. U izjednačenom prvom setu, gosti su slavili s 25:23 no to je bilo sve što su plavi uspjeli osvojiti u Gradskom vrtu. Mursa se brzo vraća u standardnu formu i kvalitetu igre.
U drugom setu učenici trenera Dragana Božića naprosto su pomeli Rječane i ostavili im samo 12 bodova.
Treći set je bio sličan, Mursa je pobjedila s 25:17. U zadnjem četvrtom setu nije bilo izgleda za gostujuće plave iako je Rijeka pružila bolju igru i osvojila 22 poena.
Mursa je tako potvrdila dominaciju u Superligi a u posljednjem kolu osnovnog djela natjecanja gostuje kod Centrometala.
Kako god ta utakmica završi Osječani će u play offu najvjerojatnije snage odmjeriti sa momčadi Siska.

Tekst: stv.hr