veznjak i kapetan

Mile rastura u Kini: Srušio branitelja naslova i proglašen igračem kola

Twitter

Legenda NK Osijeka Mile Škorić (31) proglašen je najboljim igračem 10. kola kineske Supelige, prvog ranga nogometa u Kini.

Njegov klub, Cangzhou Mighty Lions je pred domaćim navijačima pobijedio aktualne prvake Kine Wuhan Three Towns rezultatom 2:1, a Škorić je igrao u veznom redu i zabio pogodak.

Wuhan je poveo, ali Škorićevim golom u 70. minuti započeo je preokret, koji je kompletirao Owusu u 80. minuti. Spomenimo da je Škorić bio i u ovoj utakmici kapetan, a ovo mu je drugi ovosezonski gol.

U dosadašnjih deset nastupa u kineskoj Superligi Škorić je šest puta igrao na poziciji stopera, tri puta na poziciji veznjaka i jednom na poziciji libera.

Škorić je ove zime nastavio karijeru u Kini nakon 14 godina provedenih u Osijeku, za koji ima rekordnih 333 nastupa.