sjajna atmosfera

U emotivnoj večeri Osijek osigurao treće mjesto

Dubravka Petric/PIXSELL

Osijek je tijekom cijelog susretao imao fanatičnu, južno američku atmosferu

Nogometaši Osijeka ostvarili su cilj za ovu sezonu i osigurali su treće mjesto u prvoj HNL.

Nakon rovovske bitke protiv Rijeke odigrali su 1:1 i tako na kraju izborili primarni cilj za ovu sezonu.

Pitch invasion Osijek - Rijeka Fotogalerija

U prvome dijelu Osijek nije imao puno prigoda, a Rijeka je bila opasniji protivnik na terenu. Do vodstva je gosti došli nakon kornera kad je Banda pogodio izravno iz kornera. Lopta je prohujala kraj Omerovića koji ju nije stigao izbiti.

U drugome dijelu uraganski je krenuo Osijek i već u prvih nekoliko minuta imao je prigode za izjednačenje.

Izjednačenje je pak stiglo u 65. minuti kad je Bukvić atraktivno igrao škaricama, a Mitrović loše reagira i šalje loptu u svoju mrežu.

Mogao je Osijek i do pobjede u samoj završnici, ali naravno da nije iskoristi udarac s 11 metara. Ovoga puta promašio je Mierez, a nadamo se kako je prokletstvo Gradskoga vrta ostalo iza igrača Osijeka i kako će na Pampasu biti znatno učinkovitiji kad su udarci s najstrože kazne u pitanju.