osijek-hajduk 0:2

Bijelo-plavi opet nemoćni, Hajduk ponovno slavio u Gradskom vrtu

Dubravka Petrić/PIXSELL

Ovim porazom Osijek ostaje treći, ali sa samo dva boda više od Rijeke

U stotom susretu Osijeka i Hajduka, gosti iz Splita slavili su rezultatom 2:0. Druga je to pobjeda Hajduka u Gradskom vrtu u samo 11 dana.

Prvi pogodak ove nedjelje postigao je Marko Livaja s bijele točke u 28. minuti, dok je u 36. za 2-0 zabio Dario Melnjak.

Iako se na početku činilo da bi kroz prvo poluvrijeme Osijek mogao diktirati tempo relativno brzo su se stvari okrenule i Splićani su bili mnogo konkretnija momčad koja je i povela u 28. minuti. Nemoćni su bili Bijelo-plavi cijelo prvo poluvrijeme pa je Hajduk na odmor otišao s rezultatom 0-2.

U nastavku je Osijek s tri izmjene ušao agresivnije i držao inicijativu, ali do nekih većih prilika pred golom gostiju nije dolazilo.

Odmah na početku drugog poluvremena odlično je s 20 metara pucao Kristijan Lovrić, ali je golman Hajduka Lučić nekako zaustavio udarac i spriječio pogodak. Iako je Osijek dominirao posjedom i tražio jedan pogodak čime bi se utakmica zakomplicirala, Hajduk je vrlo jednostavno čuvao dva gola prednosti.

NK Osijek - HNK Hajduk 0:2 Fotogalerija

Ovim porazom Osijek ostaje treći, ali ima tek dva boda više od sve bolje Rijeke.