Sport / Nogomet

3:0 za kraj priprema

Osijek s najjačim snagama do nove pobjede pred početak nastavka lova na titule

Davor Javorović/PIXSELL

Momčad Osijeka je bila bolja od slovenskog prvoligaša Tabora s 3:0, uz golove Fiolića (2) i Brleka

Još jedna sigurna pobjeda Bijelo-plavih uoči odlaska iz Poreča. Prva prijetnja Koprivecu bila je u 10. minuti, kada je Bohar pucao s 11-12 metara, a lopta prošla pokraj vratiju. Samo tri minute kasnije već je bilo 1:0. Osvojenu loptu u sredini terena Fiolić je odlično zadržao pod kontrolom, u trku izbacio suparničkog igrača iz ravnoteže i onda s 12-13 metara precizno naciljao donji desni kut. Potom je Hiroš bio u šansi, ali je njegov udarac iz vrlo dobre pozicije obranio Koprivec. Na drugoj je strani Stančić opasno priprijetio, međutim, udarac mu je na vrijeme blokiran. Isti je igrač na sličan način zaustavljen i kada ga je dobrom reakcijom neutralizirao Lončar. U 35. minuti Bohar je idealno proigrao Miereza čiji je udarac Koprivec obranio, a odbijenu loptu Brlek nije uspio smjestiti u mrežu. Sjajnu prigodu Osijek je imao u sljedećem napadu kada je prvo suparnički vratar spretno zaustavio, da bi potom Jurčević centrirao za Bohara koji sa svega nekoliko metara ne uspjeva zabiti. Nije uspio ni Mierez u završnici prvog dijela. U 42. minuti bilo je 2:0. Lončar je fino proigrao Fiolića koji odmah asistira Brleku na lijevoj strani. Ulazak u šesnaesterac je okončan snažnim i preciznim udarcem pod gredu.

Još puno prigoda i propušteni jedanaesterac

U drugom poluvremenu je Žaper prvi pokušao promijeniti rezultat, dobar šut je završio samo kornerom. Zatim je pucao Bohar, a Koprivec se nije dao iznenaditi. Još je opasnije bilo u kontri koju je povukao Hiroš, ali nije bilo učinkovite završnice, ni kada je lopta došla do Miereza. Ivušiću je priprijetio Gotter, međutim, nije bio precizan. Lijepu akciju Bijelo-plavih, pak, pogotkom nije okrunio Fiolić. U 75. minuti Petkovića je srušio Furlan i skrivio najstrožu kaznu. No, Mierez nikako da zabije bijele točke. Loptu je poslao iznad grede. Ipak, desetak minuta prije kraja Daku je lijepo proigrao Fiolića čiji je udarac lijevom nogom opet bio precizan. U finišu je blizu pogotka bio i Petković. Ublažiti poraz mogao je Ovsenek, no lopta je zamalo otišla pokraj desne vratnice. U prigodi se našao i Baić, ali se Mlinarić iskazao dobrom intervencijom. Za Osijek su igrali: Ivušić, Bartolec, Škorić, Lončar, Jurčević, Žaper, Brlek (od 72. Stranput), Hiroš (od 72. Petković), Fiolić, Bohar (od 79. Daku) i Mierez (od 79. Baić).