Sport / Nogomet

zadar - osijek 0:3

Osijek preko Zadra u četvrtfinale Kupa

Dino Stanin/PIXSELL

Nogometaši Osijeka svladali su danas Zadrane s 3:0 i tako izborili četvrtinu finala Kupa

Nekada su se Zadar i Osijek iz sezone u sezonu susretali u sklopu najvišeg hrvatskog nogometnog ranga, a kako stvari trenutno stoje, moći će se susretati jedino u Kupu. Jedan od takvih dvoboja odigran je upravo ove srijede, a Osijek je u sklopu osmine finala slavio u Stanovima s 3:0.

Susret je počeo dosta mirno i bez prilika sve do sredine prvog dijela. Tada gosti prvi put prijete preko Mancea, ali njegov pokušaj obranio je Pinčić.

Ipak nedugo zatim gosti dolaze do vodstva. U 28. minuti Ndockyt je lijepo proigrao Josipa Špoljarića koji malo iskosa dobro gađa i s desetak metara zabija za vodstvo.

Četiri minute kasnije 2:0 za goste. Do lopte je došao Mance i sjajno opalio s 20-ak metara te zabio za povećanje vodstva.

Bilo je to sasvim dovoljno za zadovoljstvo Osječana prvim dijelom i rezultat se do odmor nije mijenjao.

U drugom dijelu i Zadar se malo više odvažio i krenuo prema naprijed, ali one prave prilike uglavnom su se događale na drugoj strani. Ipak viđen je još samo jedan pogodak i to u 86. minuti kada Žaper odlično proigrava Špoljarića, a on ima lagan posao.

Rutinski odrađen posao Osječana koji su slavili s 3:0 i izborili nastup u četvrtfinalu.

Izvor: Sportnet.hr