Sport / Nogomet

hattrick mancea

Golijada bijelo-plavih u Vukovaru: Vuteks Sloga - Osijek 0:8

Dubravka Petric/PIXSELL

U sklopu 1/16 Hrvatskog nogometnog kupa NK Osijek gostovao je danas u Vukovaru kod Vuteksa i slavio s čak 8:0

Odličan posao odradio je Osijek u Vukovaru. Momčad kojoj je narušeno samopouzdanje nakon loših rezultata u zadnja dva kola, ovdje je upisala pobjedu 8:0 .

Nakon odlaska Dine Skendera s klupe, ekipu je privremeno preuzeo Ivica Kulešević, ali ovdje nije imao težak posao.

U 15. minuti Osijek je stigao do vodstva golom Mirka Marića iz kaznenog udarca, a u završnici prvog poluvremena Pilj je asistirao Manceu koji iz blizine lakoćom zabija.

U drugo poluvrijeme Osječani su krenuli još bolje i čvršće te su u prvih 20 minuta zabili čak pet golova.

Na 3:0 povisio je Mance na dodavanje Žapera, a isti igrač kompletirao je hat-trick u 52. minuti kada je Lopa zatresao vratnicu, ali lopta se odbila do Mancea za egzekuciju.

Osječani tu nisu stali pa je uslijedio pogodak Škorića na dodavanje Mancea, Lopa je povisio na 6:0 lijepim solo prodorom, a Mbakogou na novu asistenciju Mancea došao je do svog prvog gola u dresu Osijeka.

Konačnih 8:0 postavio je u 83. minuti Dugandžić na asistenciju Talysa.

Izvor: Sportnet