posljednje kolo

Porazom protiv Škriljeva, Vrijednosnice Osijek ispale iz Premijer lige

Dubravka Petric/PIXSELL

U posljednjem kolu Premijer lige Vrijednosnice poražene protiv Škriljeva

Ekipa Škrljeva bolje je otvorila utakmicu, u 8.minuti imali su vodstvo od 9 poena za 19:10, nakon čega je uslijedila serija Vrijednosnica koja do kraja četvrtine smanjuju na 22:19. U 13.minuti tricom Kuanya Brokeri izjednačuju za 22:22, nakon toga su imali prednost od pet poena (22:27).

Do kraja prvog poluvremena ekipa su se izmjenjivale u vodstvu te poluvrijeme završava sa 37:36. Gostujuća ekipa se bolje priključila u nastavak, u 23.minuti došli su do + 6  (39:45) no domaćin u 27.minuti prelazi u vodstvo koje drži do samoga kraja.

Minutu prije kraja utakmice rezultat je bio 76:71, Adria Oil bolje koristi posljednje sekunde te pobjeđuje sa 82:73. Domaćini su ubacili 10 ubačaja za 3 poena dok su
gosti svega 2.

Ovom utakmicom Vrijednosnice Osijek završile su sa natjecanjem u Premijer ligi na posljednjem mjestu što će značiti oproštaj od najvišeg ranga hrvatske košarke.