Sport / Košarka

Darda preskočila Svjetlost Brod

Košarkaši Vrijednosnice OS Darda plasirali su se u četvrtfinale hrvatskog Kupa. Darđani su još jednom svladali sastav Svjetlosti Brod i to ponovno uvjerljivim rezultatom.

Domaći su svladali Brođane rezultatom 65:46, i tako u samo 10 dana uspjeli 2 puta teško poraziti slavonske rivale.

No, još su jednom tako potvrdili razliku u kvaliteti ove dvije momčadi ali što je još bitnije uspon forme koji se izrazito ističe u mjesecu prosincu.
Od prve minute utakmice u Dardi domaći žuti pokazali su odlučnost s kojom su dominirali parketom i stalno držali sigurnu prednost.
Nakon prve bilo je plus 9 a nakon druge četvrtine plus 18 za Brokere.
U sljedeće 2 četvrtine igralo se izjednačeno s pojačanim obranama ali to naravno nije bilo dovoljno da gosti iz Broda uspiju barem smanjiti rezultatsku prednost domaćih a kamoli susret dovesti u neizvjesnost.
Najefikasniji igrači pobjedničke momčadi,ali i utakmice bili su Meznarić s 15 i Perajica s 14 postignutih poena.
Darđani su tako svojim vjernim gledateljima omogućili pravu košarkašku poslasticu, jer u sljedeći petak 30. ovog mjeseca u Baranju će u okviru četvrtzavršnice Kupa Hrvatske u goste doći sastav Cedevite.