Sport / Košarka

Druga pobjeda KK Sokol u kvalifikacijama za plasman u A1 ligu

Košarkaši Osječkog Sokola ostvarili su drugu pobjedu u kvalifikacijama za plasman u A1 ligu. Prvi domaći susret Osječani su uspješno rješili u dvorani Gradski vrt. Domaći bijeli slavili su protiv Međimurja rezultatom 93:67.
kksokol4952

Od samog početka utakmice domaća momčad trenera Zorana Helbicha dominirala je i imala vodstvo. Na kraju prve četvrtine Osječki Sokol je imao 9 koševa razlike, a na odmoru 12.

kksokol4958

Tek je 3. četvrtina pripala gostima, no onda su bijeli uspjeli napraviti razliku od čak 17 koševa i na kraju uvjerljivo slaviti.
Najbolji strijelac utakmice Kvarić iz Međimurja s 24 ubačaja, kod domaćih bio je Aljoša Šarac s 20 ubačaja, Helbich i Žeravica postigli su po 17., Ridl 16.