novi projekt gd osijek-žito
Sportski treneri: podrška, pomoć i najveći motivatori
Treneri mogu pomoći djeci da se osjećaju bolje prepoznajući njihove uspjehe i snage, i pružajući im prilike za napredak
Kao što je i poznato većini roditelja, sudjelovanje najmlađih u sportskim aktivnostima može vrlo pozitivno utjecati na tjelesno, emocionalno i psihološko blagostanje djece.
Međutim, ne uživaju sva djeca podjednako u fizičkoj aktivnosti i neki od njih mogu se na treningu osjećati anksiozno, frustrirano ili obeshrabreno. Upravo ovdje treneri mogu igrati značajnu ulogu u pomaganju djeci da se osjećaju bolje na sportskim treninzima. Ovdje donosimo nekoliko načina kako to treneri mogu ostvariti.
Stvaranje pozitivnog i inkluzivnog okruženja
Sadržaj se nastavlja...
Upravo se čita
-
Ovoga puta nije došlo do prevare jer je naš čitatelj shvatio u kojem smjeru priča ide
-
Iz MORH-a su za Net.hr objasnili kako se radi o redovnim aktivnostima vezanim za pričuvni sastav Oružanih snaga RH
-
"Iako se moja kći ne vidi na snimku, bilo je jasno da su kopirali njen hod jer su hodali iza nje dok su to snimali. Vidjeli smo to tek nakon što jedna od djevojčica objavila video na TikToku", rekla je Osječanka za 24sata
Djeca s sklonija osjećati se bolje u sportskoj dvorani ako se osjećaju dobrodošlo i uključeno. Treneri mogu stvoriti pozitivno i inkluzivno okruženje pozdravljajući svako dijete, koristeći pozitivan jezik i promovirajući timski rad i sportski duh. Treneri bi trebali poticati djecu da se podržavaju i ohrabruju jedni druge, i podsjećati ih da svatko ima svoje snage i slabosti. Stvaranje sigurnog i inkluzivnog okruženja može također pomoći djeci koja su možda doživjela isključenje u drugim sredinama da se na treningu osjećaju samopouzdanije i ugodnije.
Fokus na poboljšanje
Treneri mogu pomoći djeci da se osjećaju bolje stavljajući fokus
na poboljšanje umjesto (samo) na pobjedu. Djeca koja se osjećaju
vrijedna zbog svog napora i napretka sklonija su biti motivirana
i samopouzdana. Treneri mogu pružati konkretne povratne
informacije o tome što djeca rade dobro i gdje se mogu
poboljšati, i pomoći djeci da postave ostvarive ciljeve za sebe.
Fokusiranje na osobni napredak također može pomoći djeci da vide
da sport može biti vrlo zabavan čak i ako se uvijek ne
pobjeđuje.
Izgradnja samopouzdanja i samopoštovanja
Sudjelovanje na sportskim treninzima izvrstan je način za izgradnju samopouzdanja i samopoštovanja kod djece. Treneri mogu pomoći djeci da se osjećaju bolje prepoznajući njihove uspjehe i snage, i pružajući im prilike za napredak. Treneri također mogu pomoći djeci da prevladaju strahove i izazove pružanjem uputa i podrške. Poticanje djece da isprobaju nove stvari donijet će dodatnu motivaciju za izlazak „iz zone komfora“.
GIMNASTIKA – SAVRŠEN POČETAK LJUBAVI PREMA SPORTU
Gimnastika je jedan od sportova u kojoj mogu uživati djece najranije dobi pa sve do onih starijih, školaraca. Rad s djecom zahtjeva mnogo truda, ali za trenere koji uživaju u svom poslu – svaki susret s najmlađima je nagrada za uloženi trenerski trud.
"Djetinjstvo sam provela u Sokolu i velika mi je želja bila postati dio te gimnastičke obitelji. Danas kada se to i ostvarilo, svakodnevno uživam u radu s najmlađima podučavajući ih prvim gimnastičkim koracima. Osim toga, zadovoljstvo je vidjeti nasmijana lica i sklopljena nova prijateljstva jer nam je to i najvažniji cilj ovdje u GD Osijek - Žitu - da se djeca dobro zabavljaju i kroz sport usvajaju zdrave navike od najmlađe dobi", o svom trenerskom putu kaže trenerica Nina Baum.
Slično iskustvo ima i trener Tomislav Marković, inače nekadašnji vrhunski sportaš i hrvatski reprezentativac.
"U GD Osijek - Žitu sam od malih nogu. Nakon sportske karijere logičan slijed i želja mi je bila ostati raditi kao trener upravo ovdje u Sokolu te svoje znanje i iskustvo prenositi mlađim generacijama što upravo i radim. Radujem se radu s najmlađima koji će možda jednoga dana napraviti veliki iskorak u svijetu sporta i biti oni koji će donositi medalje u Osijek!"
Više informacija o programima i upisima na programe Gimnastičkog društva Osijek - Žito moguće je dobiti:
- na broj 099 369 0155
- na email [email protected]
- na web stranici Gimnastičkog društva Osijek – Žita
Izdvojeno
-
Svoje usluge nude na internetu ili na ulici. Većina njih se bavi najstarijim zanatom kako bi preživjele. Pokazalo je to istraživanje Instituta Ivo Pilar. Uz to, seksualne radnice nuđenje svojih usluga doživljavaju kao posao i zato traže svoja radnička prava
-
Na što sve treba paziti kod plinskog bojlera i kako spriječiti tragediju, pogledajte u videu
-
Za izbor najboljih pizzerija vodio se kriterijima lokacije, interijera/ambijenta, izbora pizza, tijesta, nadjeva, cijene, ostale ponudu i općeg dojma
-
Kolika je opasnost za čovjeka ovisi o količini solanina kojeg je osoba konzumirala
Reci što misliš!